Otázky a odpovědi

Zde najdete důležité informace pro práci s tímto systémem, nastavení Vašeho zařízení apod..


Jaké jsou změny v systému GPSlocator od 1.10.2013?

Vzhledem k ukončení funkce mapových podkladů a systému GOOGLE MAPS nastane změna v celém systému sledování GPSlocator. V průběhu října 2013 postupně přecházíme na placený systém GUARDYS MAPS. V nových mapách není možné generovat knihu jízd. Historie pohybu bude nastavena na cca 1000 záznamů na jedno vozidlo (maximálně však měsíc), čímž budou zajištěny rovné podmínky všech uživatelů. Ve sledování bude možné nadále zobrazit aktuální pozici sledovaného vozidla včetně údajů o jeho rychlosti a směru pohybu. Zcela inovován bude denní výpis trasy. Pro náročnější uživatele doporučujeme využít nové služby GUARDYS®AUTODOHLED která je dostupná u mnoha prodejců za výhodných podmínek. Služba obsahuje jak zařízení, tak i integrovanou SIM kartu, která zajišťuje již všechny datové přenosy. Kromě sledování vozu obsahuje i několik praktických alarmů, které je možné využít. Informace o manipulaci s vozidlem je možné zaslat přímo pomocí SMS na vás telefon. Zařízení není nutně nijak nastavovat. V případě zájmu o toto řešení se obraťte na vašeho nejbližšího prodejce. Více na www.guardys.cz.


Jakým způsobem se ovládá Váš systém?

V případě, že se Vám podaří nakonfigurovat správně SIM kartu a Váš přístroj, aby korektně odesílal data na náš server, je ovládání velice jednoduché. Pokud byste měli nějaké problémy, doporučujeme Vám prostudovat si zjednodušený návod k ovládání, který je ke stažení ve formátu pdf "ZDE". Návod pro ovládání knihy jízd naleznete "ZDE".


Jak odstranit žádost SIM karty o vložení PINu?

SIM karta, kterou vložíte do svého GPS trackeru, nesmí mít nastavena žádost o PIN kód. Odstranění žádosti o PIN kód provedete nejsnadněji ve svém mobilním telefonu. Přesný postup se liší v závislosti na použitém mobilním telefonu, a zjistíte ho z přiloženého manuálu k mobilnímu telefonu nebo u svého dodavatele.


Co je to IMEI a jak ho zjistím?

IMEI je jedinečné číslo každého přístroje, kterým se identifikuje při přístupu do tohoto systému. Proto je nutné, při přidání zařízení k Vašemu účtu, uvést tento důležitý údaj. IMEI lze zjistit několika způsoby.
Některé modely GUARDYS mají IMEI uvedený na kartě v balení zařízení nebo na štítku. Pokud u Vašeho zařízení tato karta není, lze tento údaj zjistit pomocí příkazu, který najdete v návodu k zařízení. Toto číslo si poznamenejte pro přidání tohoto zařízení do systému RealTimeGPSLocator.com.


Jakou SIM kartu a tarif?

SIM kartu je možné použít od libovolného operátora a to jak paušální, tak i předplacenou. Dle využití a modelu přístroje je nutné zvolit služby, které chcete využívat. Pro jednoduché zasílání informace o poloze bez používání zápisu na server a sledování historie Vám stačí SMS služby. Pokud chcete sledovat OnLine zařízení na internetu ve Vašem prohlížeči, dívat se do historie pohybu a například vytvářet z těchto zápisů knihu jízd je nutné mít zprovozněný datový tarif. Naše zařízení fungují na základě přenosu GPRS. Vždy si zjistěte u operátora jaký datový tarif je na SIM kartě aktivivaný.


Používání přístroje v zahraničí?

Pro provoz internetového sledování v zahraničí je potřeba mít zapnutý datový roaming což může výrazně zvýšit poplatky. Pro sledování zařízení pomocí SMS je potřeba mít zapnutý základní roaming. Někteří operátoři zapínají automaticky na kartě datový roaming, proto si vždy u operátora zjistěte jak je Vaše SIM karta nastavena a jaké jsou aktuální ceny pro provoz v zahraničí.


Jak nastavit zařízení pro provoz se systémem RealTimeGPSLocator.com

Pro sledování Vašeho zařízení v systému RealTimeGPSLocator.com je nutné nastavit několik parametrů. Nastavení je velice snadné.
Předpokládáme, že jste vyřadili žádost SIM karty o vložení PINu (bez toho nedojde ke zprovoznění zařízení) a že znáte IMEI svého zařízení (postup jeho zjištění je uveden zde v FAQ) a toto IMEI jste si přidali mezi sledovaná zařízení zde na serveru. V případě, že jste to dosud neudělali, doporučujeme toto provést. Snadno budete moci zkontrolovat, jestli se Vám podařilo následující postup provést korektně.
Pro nastavení zařízení je třeba nastavit tzv. IP adresu a komunikační port a také nastavit odesílání  dat přes GPRS a nikoliv s pomocí SMS zpráv. Není to nic složitého, není se třeba obávat v případě, že Vám výše zmíněné pojmy nic neříkají.:-)
Nastavení provedete pomocí SMS zpráv nebo v programu pro nastavení u vyšších modelů GUARDYS.

Veškeré informace k postupu najdete ve vašem návodu k obsluze, který vždy obsahuje také přesný postup nastavení pro stálé sledování na RealTimeGPSLocator.com


Chráníte údaje, které zpracovává váš server?

Ochrana Vašich údajů je pro nás prioritou. Server RealTimeGPSLocator.com je velice dobře zabezpečen a data jsou ukládána odděleně a zakryptovaná. Podrobnosti o zabezpečení a nakládání s daty naleznete v "Podmínkách" služeb tohoto serveru.
Neověřujeme si ani funkčnost e-mailu nicméně si vyhrazujeme právo účty s nefunkčním e-mailem zablokovat a zamezit přístup zařízením, které jsou na nich registrována Na email, který uvádíte v registraci vám budeme pravidelně zasílat informce o novinkách a změnách ve službách a podmínkách GUARDYS®. Používáním služeb systému dáváte výslovný souhlas se zasíláním těchto informací. Vaše osobní údaje jsou ale nadále chráněny a účty zcela anonymní. Pro zrušení celé registrace a tím i zasílání těchto informací je nutné zrušit celý účet. O případné zrušení žádejte na podpora@guardys.cz